23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Nitra: Pribudnú revitalizované aj úplne nové detské ihriská

Mesto Nitra finišuje s rekonštrukciou viacerých detských ihrísk. Podľa radnice sa momentálne dokončuje revitalizácia ihrísk na uliciach Tokajská, Janka Kráľa a Hollého.

Na Tokajskej ulici sa deti môžu tešiť na novú lanovú dráhu, ručkovaciu a šplhaciu dráhu, nové preliezačky a hojdačky. „Ešte nás čaká úprava terénu a budeme mať obnovu tohto ihriska hotovú. Práce končia aj na Ulici Janka Kráľa, kde momentálne prebieha technická kontrola, po ktorej ihrisko otvoríme. Pribudla na ňom úplne nová herná zostava so šmýkačkami a sieťovou preliezačkou, multifunkčná zostava na lezenie a kolotoč,“ uviedol primátor Marek Hattas.

Revitalizované ihrisko na Hollého si podľa jeho slov užijú najmenší návštevníci. „Máme tu hojdačku i točidlo pre batoľatá, a tiež inkluzívny kolotoč, ktorý umožní hru deťom so zdravotným hendikepom. Ihrisko doplní trampolína, šmýkačka a parkový stôl,“ povedal Hattas.

Ako doplnil, práce sa rozbiehajú aj Bajkalskej ulici. Okrem výmeny hracích prvkov tu pribudne nová multifunkčná zostava, preliezačky aj hojdačky. „Na ihrisku vo vnútrobloku na Dlhej ulici sme začali osádzať nové prvky. Dokončujeme aj ihrisko v Novom parku. Úplne nové ihriská pribudnú aj v Brezovom háji a ďalšie vyrastú v rámci rozsiahlej revitalizácie Starého parku,“ doplnil primátor.

(tasr, foto fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x