19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Prázdninové maľovanie pokračuje v Nitrianskej galérii aj v auguste

Nitrianska galéria ponúkne aj v auguste tvorivé dielne, ktoré sú súčasťou programu Prázdninové maľovanie. Prvé augustové podujatie sa bude konať v utorok 8. augusta.

Ako uviedli organizátori, návštevníci galérie sa v tento deň môžu zúčastniť na workshope k výstave Rodinné záležitosti. „Zameraný bude na kombinované výtvarné techniky,“ pripomenula galéria. Prázdninové maľovanie potrvá až do 25. augusta. Účastníci kreatívnych dielní budú tvoriť diela, ktoré budú tematicky blízke k aktuálnym výstavám v galérii.

Vyskúšajú si na nich prácu s keramikou, ale aj tvorbu zátišia či portrétu. Vyskúšajú si tiež kolorovanú kresbu, modelovanie reliéfu, maľbu a rôzne kombinované techniky. „Edukačné galerijné programy k výstavám Nitrianskej galérie budú aj v auguste prebiehať formou zmiešaných programov, pri ktorých sa kombinuje lektorský výklad s výtvarnou tvorivou dielňou,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x