16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum pripravuje výstavu venovanú dobe bronzovej

Obdobie strednej doby bronzovej na území juhozápadného Slovenska priblíži výstava s názvom Po páde slovenskej Tróje. V Ponitrianskom múzeu v Nitre ju sprístupnia 17. marca.

Archeologická výstava je venovaná obdobiu po zániku jednej z najvýznamnejších opevnených osád zo staršej doby bronzovej v Šuranoch. „Nachádza sa v časti Nitriansky Hrádok v polohe Zámeček. Právom nadobudla pomenovanie „slovenská Trója“. Hlavným cieľom výstavy je priblížiť návštevníkom prostredníctvom archeologických exponátov špecifiká strednej doby bronzovej, predovšetkým materiálnu kultúru Karpatskej mohylovej kultúry, jej technické a civilizačné výdobytky, ale aj spôsob pochovávania a kultové praktiky,“ uviedli organizátori.

Ako doplnili, expozícia prezentuje archeologické nálezy zo zbierok Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch, Podunajského múzea v Komárne, Tekovského múzea v Leviciach, Archeologického múzea SNM v Bratislave, Archeologického ústavu SAV v Nitre a Ponitrianskeho múzea. „Výstavu Po páde slovenskej Tróje môžu naši návštevníci vidieť do 31. mája,“ doplnilo múzeum.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x