28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Milovníci ASTRONÓMIE sa naučia spoznávať hviezdnu oblohu

Nadšenci astronómie sa budú učiť spoznávať súhvezdia na nočnej oblohe. Podujatie s názvom Hviezdy potrebujú tmu organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre. Konať sa bude 17. marca večer.

Zorientovať sa na nočnej oblohe bez ďalekohľadu naučí účastníkov člen Slovenského zväzu astronómov Juraj Pecháč. „Podujatie sa začína o 19.45 h na križovatke ulíc Kmeťova a Golianova v Nitre. Následne sa spoločne presunieme do polí smerom k Párovským Hájom, kde budeme na vhodnom tmavom mieste pozorovať nočnú oblohu,“ informovalo KOS.

Ľuba Petričová: Je potrebné PRIPOMÍNAŤ históriu všetkým tak, aby sme sa z nej POUČILI a viac sa neopakovala

Ako pripomenuli organizátori, podujatie je určené nadšencom astronómie, ktorí sa radi pozerajú v noci na oblohu posiatu hviezdami a chcú vedieť, čo vidia. „Pod dohľadom skúseného astronóma sa naučia rozoznávať hviezdy, planéty i umiestnenie súhvezdí na oblohe. V prípade nepriaznivého počasia sa pozorovanie, samozrejme, nebude môcť konať,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x