10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum ponúka školám projekt zážitkovej učebnej expedície

Ponitrianske múzeum v Nitre rozširuje svoj vzdelávací projekt Zážitková učebná expedícia. Aktivity určené pre žiakov prenesie priamo na pôdu škôl. Múzeum vo svojom projekte ponúka tri vzdelávacie programy. Prvý má názov Expedícia ZOO(lógia), druhý sa venuje otázke „Načo sú nám múzeá?“ a tretím je zasa Divadlo v múzeu, múzeum v divadle.
      Expedícia ZOO(lógia) popularizuje odbornú prácu múzejného zoológa. „Deti sa zážitkovou formou oboznámia nielen s obsahom dlhodobej výstavy Život v poľných a vodných biotopoch, ale spolu s múzejným pedagógom hľadajú odpovede na otázky, prečo sú v múzeu aj zvieratá, ako sa doň dostanú, prečo ich múzeum vystavuje, aké prístroje sa používajú pri ich skúmaní i to, aká je práca zoológa v múzeu,“ uviedla PR manažérka múzea Zuzana Vilčeková.

Program Načo sú nám múzeá? predstavuje poslanie a náplň múzea v spoločnosti. Deti dostanú príležitosť spoznať jednotlivé odborné činnosti múzejného života, zisťujú, ako sa doň dostane exponát a čo všetko sa s ním v múzeu deje predtým, ako ho návštevníci uvidia na výstave. „Vzdelávací program Divadlo v múzeu, múzeum v divadle zase zavedie detského návštevníka do sveta divadiel. Nadväzuje na aktuálne prebiehajúcu výstavu s rovnomenným názvom a okrem iného predstavuje aj scénu inscenácie divadelného predstavenia Tri sestry,“ vysvetlila Vilčeková.

Ako dodala, súčasťou projektu sú aj metodické odporúčania pre pedagógov a námety pre prácu so žiakmi na vyučovacej hodine v škole. „Projekt Zážitková učebná expedícia má tendenciu stať sa dlhodobým projektom. V budúcom roku bude aplikovaný aj v našich expozitúrach v Múzeu v Zlatých Moravciach a v Dome ľudového bývania a architektúry v Šali,“ doplnila Vilčeková.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články