11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Nitra: Na Svätoplukovom námestí už stojí vianočný stromček

 Na Svätoplukovom námestí v Nitre už stojí vianočný stromček. Približne 13 metrov vysoký smrek pichľavý, ktorý pochádza z mestského pozemku z ulice Pri strelnici, osadili v stredu ráno pracovníci Strediska mestských služieb, informovala radnica.
      Adventné trhy v Nitre sa uskutočnia od 28. novembra do 23. decembra.
Podľa vyjadrenia vedenia mesta aktuálne pokračujú prípravy v úzkej súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Nitre, s ktorým radnica mala niekoľko rokovaní o podmienkach usporiadania trhov. Zámerom je, aby sa adventné trhy čo najviac približovali tej podobe, na akú boli ľudia zvyknutí v rokoch pred pandémiou.

Stánky plánuje mesto rozmiestniť na Svätoplukovom námestí, časť z nich bude aj v sekcii v smere na Mostnú ulicu. O predajcoch rozhodne s konečnou platnosťou mestské zastupiteľstvo. Betlehem bude s najväčšou pravdepodobnosťou umiestnený priamo na námestí.
      Počas silvestrovskej noci by nemal chýbať zábavný program. Ohňostroj však nebude, samospráva v spolupráci s ochranármi od roku 2019 uprednostňuje ekologickejšie spôsoby osláv nového roka.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články