24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: Počas šesťdňovej kontroly odhalili policajti 1113 priestupkov

Šesťdňová policajná akcia Život odhalila v Nitrianskom kraji 1113 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Medzi najporušovanejšie pravidlá patrila rýchlosť jazdy, keď až 594 vodičov jazdilo rýchlejšie, ako je dovolené, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Povinnosti vodiča porušilo 94 vodičov, ďalších 79 malo zlý technický stav vozidla. Bez bezpečnostných pásov jazdilo 68 osôb. Celkovo 48 vodičov použilo počas jazdy telefónne zariadenie, 12 nesprávne predchádzalo, 34 vodičov malo nesprávny spôsob jazdy a siedmi nedali prednosť v jazde. V blokovom konaní bolo vyriešených 1054 priestupkov.

Policajti počas kontrolnej akcie odhalili 20 vodičov, päť cyklistov a troch kolobežkárov jazdiacich pod vplyvom alkoholu. Ďalších päť vodičov jazdilo pod vplyvom inej návykovej látky. Celkovo bolo počas akcie Život zadržaných 40 vodičských preukazov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x