19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nitra: Odpredáva dva obytné domy zaradené medzi národné kultúrne pamiatky

Mesto Nitra odpredáva pozemok a dva obytné domy. Obchodná verejná súťaž bola vyhlásená na pozemok s ornou pôdou na ulici Pod Katrušou a obytný dom a dom opatrovateľskej služby na Misionárskej ulici. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do konca augusta, informoval magistrát.

Pozemok v katastrálnom území Horné Krškany má výmeru 8245 štvorcových metrov. Minimálna kúpna cena je stanovená na 10.888 eur vrátane DPH. Zastavaná plocha a nádvorie obytného domu na Misionárskej má výmeru 154 štvorcových metrov a domu opatrovateľskej služby 153 štvorcových metrov. Minimálna kúpna cena za predmet obchodnej verejnej súťaže, ktorý sa predáva ako obytný dom, je 200.000 eur vrátane DPH.

Obytné domy sú prístupné po spevnenej verejnej komunikácii, nachádzajú sa v zastavanom území mesta. Každý obytný dom má štyri bytové jednotky, po dva byty na prízemí a poschodí. Pre svoje pamiatkové hodnoty sú obidva domy zaradené medzi národné kultúrne pamiatky.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x