12.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Od apríla sa mení harmonogram vývozu odpadov v rodinných domoch

Mesto Nitra mení od začiatku apríla harmonogram vývozu triedeného odpadu pre obyvateľov rodinných domov. Vývoz plastov sa uskutoční raz mesačne, doteraz sa vyvážal dvakrát mesačne.

Pribudne vývoz papiera, mesto do konca júna zabezpečí rozvoz 8000 modrých nádob na papier pre obyvateľov rodinných domov. Vývoz nádob na papier bude zabezpečený raz mesačne. Vývoz bioodpadu zostane rovnako ako doteraz raz za 14 dní. Vývoz komunálneho odpadu sa nemení, vyváža sa raz týždenne, prípadne raz za dva týždne podľa počtu členov domácností. Poplatky za zber komunálneho odpadu sa nemenia, potvrdil hovorca mesta Tomáš Holúbek. Harmonogram vývozu plastov ovplyvnilo zálohovanie PET fliaš a plechoviek. V domácnostiach sa tvorí menej plastového odpadu, skonštatoval Martin Pavelka, referent pre odpadové hospodárstvo na nitrianskom mestskom úrade.

100 dní Hattasa vo funkcii: Hlúpa ignorácia a žiadne odpovede, toto je NÁŠ primátor?

Minulý rok získala samospráva dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 137.000 eur za triedenie odpadov. Peniaze plánuje použiť na účely odpadového hospodárstva – rekonštrukciu a budovanie stojísk pre smetné nádoby, zber a zhodnotenie kuchynského odpadu a odstraňovanie čiernych skládok.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x