19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: NSK chystá koncepciu sociálnych služieb, na názor sa pýta aj verejnosti

Obyvatelia Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) môžu ovplyvniť budúci systém sociálnej starostlivosti v regióne. NSK pre nich pripravil dotazník, v ktorom môžu vyjadriť svoje názory a potreby v oblasti sociálnych služieb.

Anonymný dotazník je možné vyplniť na webovej stránke NSK. Slúžiť bude ako jeden z podkladov k vypracovaniu novej Koncepcie rozvoja sociálnych služieb v regióne NSK na roky 2024 až 2031. „Naším cieľom je na základe získaných informácií určiť priority pre rozvoj sociálnych služieb v Nitrianskom kraji. Záleží nám na tom, aby prieskum čo najviac reflektoval skutočnosť, preto sa obraciame na verejnosť. Chceme, aby sa s nami obyvatelia kraja podelili o svoje skúsenosti, názory a potreby v sociálnej oblasti,“ uvádza sa vo výzve.

Podľa Úradu NSK je dôležité zachovať pri tvorbe nového strategického dokumentu participatívny proces. Cieľom je získať vstupné informácie od tých, ktorí sociálne služby využívajú, alebo v budúcnosti budú. „Chceme získať informácie o riešení problémov ľudí, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii. Ide nám napríklad aj o špecifikáciu nedostatkových sociálnych služieb, o návrhy na spoluprácu rôznych subjektov, či návrhy na zvýšenie angažovanosti obcí pri rozvoji sociálnych služieb,“ uviedol Úrad NSK.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x