17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Nový podjazd v centre mesta má byť hotový v priebehu septembra

Mesto Nitra pokračuje v budovaní nového podjazdu pod Univerzitným mostom. Podľa primátora Mareka Hattasa má byť stavba za vyše 620.000 eur hotová v priebehu septembra.

Dlho pripravovaný projekt radnica spustila v marci tohto roka, keď bolo odovzdané stavenisko zhotoviteľovi. Po dokončení podjazd prepojí niekoľkokilometrové cyklotrasy na nábreží rieky Nitra a vytvorí bezpečný priechod pre chodcov v centre mesta.

Ako informoval primátor, momentálne sa dokončilo klincovanie a striekanie betónu oporného múru cyklotrasy. Najbližšie týždne sa bude pod mostom pracovať na hĺbení a budovaní budúceho podjazdu. „V ďalšej fáze bude vytvorený oporný betónový múr od rieky a položí sa štrkový vankúš. Poslednou fázou bude pokladanie asfaltových plôch. Súčasne bude prebiehať vybetónovanie a obloženie oporného múru kameňom, pribudne aj bezpečnostná zábrana,“ doplnil Hattas.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x