23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Nitra: Nelegálne cigarety pomohol colníkom objaviť služobný pes

Príslušníci Colného úradu Nitra odhalili počas tohto týždňa nelegálne dovážané cigarety a tabakovú surovinu. Vo viacerých prípadoch im pomohol aj služobný pes, ktorý dokázal označiť a objaviť nelegálne prepravovaný tovar. Mobilné hliadky ozbrojených príslušníkov finančnej správy budú v monitorovaní dopravných prostriedkov pokračovať v nezmenenej intenzite, upozornila hovorkyňa Colného úradu Nitra Renáta Cebová.

Počas výkonu mobilného dozoru vo vlakovej súprave, smerujúcej z Komárna do Bratislavy, objavila hliadka, monitorujúca prepravu tovaru podliehajúceho spotrebnej dani, za pomoci služobného psa u dvoch vlakových pasažierov 6600 neoznačených balení cigariet platnou slovenskou kontrolnou známkou. Tieto cigarety boli zaistené a prípad bol odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) na ďalšie konanie.

Mobilnej hliadke sa počas kontroly motorových dopravných prostriedkov podarilo počas tohto týždňa objaviť a zaistiť aj 902,9 kilogramu nelegálne dovážanej tabakovej suroviny, čím vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu skrátenia dane a poistného. Prípad prevzal vyšetrovateľ KÚFS.

Colníci upozorňujú spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu pochybných a podozrivo lacných výrobkov neoznačených kontrolnou známkou. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie, upozornila Cebová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x