19.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Nitra: NKN spustila v spolupráci s UNICEF grantový program Spoznajme sa

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v spolupráci s UNICEF pripravila nový grantový program s názvom Spoznajme sa. Ako uviedla NKN, jeho cieľom je podpora súdržnosti a spolupráce komunít žijúcich v Nitre.

Granty v maximálnej výške 3000 eur sú určené na projekty zamerané na pomoc a občiansku spoluprácu skupín, ktoré sú ohrozené sociálnym vylúčením. „Ide najmä o ukrajinských odídencov. Ide o dôležitý krok k zbližovaniu komunít v meste Nitra. Dúfame, že prostredníctvom tohto partnerstva posilníme slovenské a ukrajinské komunity, aby spoločne pracovali na vytvorení budúcnosti, v ktorej bude mať každé dieťa možnosť naplno rozvinúť svoj potenciál bez ohľadu na svoj pôvod alebo okolnosti,“ uviedla koordinátorka UNICEF na Slovensku Michaela Bauer.

Ako doplnila NKN, v grantovom programe sú vítané projekty zamerané na organizovanie kultúrnych a spoločenských programov aj s aktívnym zapojením skupín ohrozených sociálnym vylúčením. „Podporené môžu byť aj jazykové kurzy slovenského jazyka pre deti a dospelých spojené s interkultúrnym učením i programy, ktoré prepoja školy s komunitou a sú zamerané na vzdelávacie aktivity pre deti, mládež a ich rodičov,“ informovala NKN.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x