3.1 C
Nitra
streda, 29 novembra, 2023

Trnava: Spúšťa sezónu Cargo bajkov, turisti ho nemôžu využiť

Mesto Trnava spúšťa požičiavanie Cargo bajkov. Záujemci musia splniť viacero podmienok, jednou z nich je, že musia mať trvalé bydlisko v Trnave a vek minimálne 18 rokov. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.

Predpokladaný dátum spustenia prevádzky je dnes (5. 5.). „Cargo bajky sú dvojkolesové dopravné prostriedky, ktoré sú svojou konštrukciou prispôsobené na prevoz väčšieho nákladu, respektíve osôb. V prednej časti majú priestor na sedenie pre dve až tri deti, pokiaľ celková hmotnosť vodiča spolu s pasažiermi i prípadnou batožinou neprekročí 150 kg,“ uviedlo mesto.

Mestské cargo bicykle sú určené pre rodiny s deťmi. Horná hranica pre prepravované osoby je vek 15 rokov a výška 140 cm. „Ak si ho chcete požičať, musíte splniť viaceré podmienky. Mať trvalé bydlisko v Trnave, vek minimálne 18 rokov, mať zmluvu na prenájom ebajku, registráciu v systéme trnavského bikesharingu a uhradenú zábezpeku 50 eur,“ informovalo mesto.

Miesto výpožičky je radnica na Hlavnej ulici a rezervovať je ich možné v pracovných dňoch od pondelka do štvrtka osobne, telefonicky alebo emailom. Maximálna doba výpožičky sú tri hodiny.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x