18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

V Jasovej STAVALI MÁJ a potom – hodovanie

Poslednú slnečnú aprílovú nedeľu to v Jasovej žilo. Už po 15-stej hodine viedli kroky zvedavcov do dediny pred obecný úrad, kde bol nachystaný v parku máj.

V Jasovej STAVALI MÁJ a potom – hodovanie

Jeho stavanie zorganizoval starosta obce Ing. Stanislav Pohuba spolu s miestnym hasičským zborom. Hasiči sa najprv pred na zemi položeným májom pofotili, potom starosta rozdal veselé farebné stužky žiakom základnej školy a tí sa pustili do výzdoby koruny mája. Potom už len prítomní občania a žiaci ustúpili do bezpečnej vzdialenosti a hasiči sa pustili do práce – postaviť krásny vysoký máj. I keď sa pri jeho dvíhaní mnohým prítomným riadne potili ruky, máj pomaly, ale iste stúpal hore, až ho poriadne ukotvili za hudobného programu žiakov základnej školy. Na harmonike zahrala Julianka Kečkéšová a ostatní žiaci si zaspievali za jej sprievodu.

V Jasovej STAVALI MÁJ a potom – hodovanie
Hasičský zbor v Jasovej – šéfuje mu žena – Angelika Jávorková

Pokračovanie na ihrisku

Celá spoločnosť sa následne presunula na miestne futbalové ihrisko, kde už čakala pripravená vatra, ktorú slávnostne zapálil starosta a obce a zároveň pozval prítomných na opekanie špekačiek, ktorých bolo pripravených 150 kusov. Ak mal niekto chuť na sladké, k dispozícii bolo vyše sto kusov kakaových závinov, ktoré pripravila Beáta Vargová a zapíjalo sa všetko kofolou a džúsmi. Kým si niektorí opekali, deti si zahrali futbal na ihrisku, a kto chcel mohol si zatancovať pri živej hudbe, o ktorú sa postaral Vojtech Buchlovič. Krásne pohodové popoludnie si Jasovčania užili do večerných hodín pri pochúťkach, debatách a speve.

V Jasovej STAVALI MÁJ a potom – hodovanie
Najmladšia hasička v Jasovej

Takto to v Jasovej žilo:

Text a foto: Anna Olvecká

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x