25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nitra: Nitrianska galéria ponúkne aj v roku 2022 tradičné kultúrne podujatia

Nitrianska galéria pripravuje aj v tomto roku sériu pravidelných kultúrnych podujatí. Jej návštevníci sa môžu tešiť na literárne stretnutia, koncerty i rozhovory o umení.

V rámci 17. ročníka koncertného cyklu Galéria hudby sa postupne predstaví zoskupenie Ensemble Ricercata, Kristína Smetanova a Milan Paľo s Katarínou Paľovou. „Svojím 16. ročníkom bude pokračovať aj literárne podujatie 4-3-2-1… Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi. Prinesie rozhovory s Janou Micenkovou, Nicol Hochholzerovou, Zuzanou Husárovou, Petrom Milčákom a ďalšími,“ informovala Nitrianska galéria.

Súčasťou kultúrnych podujatí v roku 2022 bude aj 12. ročník Prednášok o súčasnom výtvarnom umení, počas ktorého sa bude diskutovať na tému Virtuálna a rozšírená realita. „Naši návštevníci sa môžu tešiť aj na Leto na Samovej č. 1., ktoré svojim hudobným, literárnym a výtvarným programom oživí neznámy priestor nádvoria,“ pripomenula galéria.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články