26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: SOŠ gastronómie a cestovného ruchu sa rozrastie o nový pavilón

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) odkúpi od mesta Nitra bývalú školskú budovu na Levickej ulici. Objekt sa nachádza v areáli strednej odbornej školy (SOŠ) gastronómie a cestovného ruchu, ktorá v ňom chce po dokúpení zriadiť svoje učebne.

Kraj o budovu prejavil záujem už v roku 2018. Vtedy ju však mala od mesta prenajatú súkromná stredná škola Animus. „V súčasnosti je už budova vyprataná a právne nezaťažená. Preto je možné pristúpiť k jej predaju,“ uviedla nitrianska radnica. Krajskí poslanci na svojom februárovom rokovaní kúpu budovy od mesta Nitra schválili.

NSK objekt kúpi za cenu, ktorá bola v znaleckom posudku vyčíslená na vyše 346.000 eur. Kraj na kúpu vyčlení peniaze po schválení svojho záverečného účtu za rok 2021. V novom pavilóne chce SOŠ zriadiť odborné učebne, ktoré sú momentálne umiestnené na Bolečkovej ulici v okrajovej časti Nitry. „Zámerom školy je, aby všetky jej súčasti sídlili v jednom areáli. Tým sa podstatne zjednoduší výchovno-vzdelávací proces,“ uviedol Úrad NSK.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, skolske.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články