24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: Nitrianska galéria pokračuje v ponuke letných kultúrnych podujatí

V priestoroch Nitrianskej galérie na Samovej ulici pokračuje aj počas augusta séria letných kultúrnych podujatí. Ako informovali organizátori, najbližšou akciou bude Hudobný deň s Martinou Janegovou a hosťami, ktorý sa bude konať 15. augusta popoludní.

Podujatie otvorí o 16. hodine Koncert pre deti. „Spolu budeme objavovať zvuky flauty, klarinetu, klavíra, ale aj samých seba a sveta okolo nás. Zvukovou prechádzkou nás prevedú skladby Edvarda Griega, Phillipa Glassa či Georga Gerschwina,“ uviedla galéria.

Druhú časť podujatia bude tvoriť Večerný koncert, ktorý sa začne o 20. hodine. „Ponúkne intímne, ale i rozsiahle klavírne kompozície inšpirované meditatívnym minimalizmom, v ktorých sa kombinujú nekonvenčné i klasické hudobné postupy a snová elektronika. Zaznejú skladby od Martiny Janegovej, Nilsa Frahma, Paula Smadbecka a Philipa Glassa,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x