13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Nitra: Nadácia Pomoc obdarovala počas Vianoc ľudí v núdzi

Nadácia Pomoc zriadená Nitrianskym samosprávnym krajom, občianske združenie (OZ) Inšpirujme svet a Čestná stráž prezidenta SR obdarovali počas Vianoc ľudí v núdzi z Nitrianskeho kraja. Potravinovou charitatívnou zbierkou pomohli deťom a rodinám, ktoré pomoc potrebujú. Informoval o tom štatutár Nadácie Pomoc aj OZ Inšpirujme svet Marcel Filaga.

Marcel FILAGA: Postrehli sme, že detí, mladých rodín, ktoré by potrebovali pomoc rapídne narastá

„Zbierka bola zameraná najmä na vianočný nákup, z ktorého si rodinky mohli pripraviť štedrú večeru, zažiť pravú vianočnú atmosféru, pripomenúť si všetky zvyky a tradície. Mysleli sme aj na darčeky a potrebné veci do domácnosti, drogériu, kozmetiku, čistiace prostriedky a iný spotrebný tovar,“ povedal Filaga.
      Zberné miesta sa nachádzali v Bratislave, Nitre, Nových Zámkoch a Šuranoch. Do zbierky sa zapojili a pomohli aj ľudia a rodiny, ktorí v minulosti tiež potrebovali pomoc a teraz pomáhajú ďalej. Vyzbieraná pomoc putovala najmä deťom, ktoré stratili rodičov či v minulosti boli týrané a zneužité, rodiny, ktoré postihol požiar alebo prišli o strechu nad hlavou, chorým deťom, rodinám bez prístupu k pitnej vode či elektrine. Obdarovať sa podarilo približne 260 detí v Nitrianskom samosprávnom kraji.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články