25.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Na Veľký piatok bude v uliciach mesta Krížová cesta

V uliciach Nitry sa bude na Veľký piatok 7. apríla konať tradičná Krížová cesta. Slávnostná pobožnosť sa začne o 13.30 h pred budovou Krajského súdu na Štúrovej ulici.

Nitra: Na Veľký piatok bude v uliciach mesta Krížová cesta

Ako informovalo nitrianske biskupstvo, sprievod veriacich následne prejde obvyklou cestou popri daňovom úrade, väznici, pri mestskom a okresnom úrade, po Hodžovej ulici a nemocnici. „Odtiaľ pôjdeme až k poľnému oltáru na nitrianskej Kalvárii,“ pripomenuli organizátori. Na Veľký piatok 7. apríla 2023 sa tiež v Kostole sv. Petra a Pavla – Františkáni v Nitre o 19,30 hod. uskutoční starobylá latinská Liturgia hodín Veľkonočného trojdnia „Tenebrae – Temné hodinky“. Účinkuje vokálny zbor Nitrianskeho komorného orchestra ZOE pod vedením zbormajsterky Hildy Gulyás, v ktorého podaní zaznie gregoriánsky chorál a skladby od T.L. de Victoria Lamentationes a G. Allegriho Miserere. Vstup je voľný.

Po skončení krížovej cesty sa o 15.00 h začnú veľkopiatočné obrady slávenia utrpenia a smrti Pána. „Predsedať im bude nitriansky biskup Viliam Judák,“ doplnilo biskupstvo.

(tasr,nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x