18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nitra: Na Festivale amatérskeho divadla sa stretnú slovenské i zahraničné súbory

Divadelné predstavenia amatérskych súborov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Izraela a Gruzínska ponúkne deviaty ročník Festivalu amatérskeho divadla (FAD). Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre ho organizuje od dnes 18. do 22. júla v Kultúrnom dome v Párovských Hájoch.

Ako informovali organizátori, súčasťou podujatia je aj šesť divadelných workshopov, výstava fotografií, medzinárodný seminár a odborné diskusie. „Festival je určený prioritne pre neprofesionálne divadlá mladých z Nitrianskeho kraja a zo zahraničia. Adresátom je mladé i dospelé publikum. Na FAD hľadáme netradičné predstavenia, ktoré spracúvajú osobné témy mladých, sú zaujímavé inakosťou žánru a formy,“ uviedlo KOS.

Podľa organizátorov je hlavným cieľom festivalu vytváranie priestoru amatérskym divadlám, experimentovanie a hľadanie rôznorodosti v umení. „Snažíme sa objavovať inovatívne formy práce s tínedžerským publikom cez divadlo s dôrazom na rozvoj kritického myslenia. Chceme naďalej reflektovať na potreby mladého divadla a mladého diváka a pracovať s tým plnohodnotne,“ zdôraznili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x