15.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Na Oravský hrad prídu rytieri, hudobníci a tanečníčky

Tretí prázdninový víkend na Oravskom hrade patrí rytierom. V nedeľu popoludní si pre návštevníkov pripravili podujatie V znamení draka. Hostiteľom bude rytier Ctibor zo Ctiboríc, člen Dračieho rádu, ktorý je spojený s históriou Oravského hradu. Informovalo o tom správcovské Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava.

„Okrem programu na nádvorí, v ktorom sa predstavia rytieri, hudobníci i tanečníčky, sa návštevníci môžu tešiť aj na aktivity pre deti s názvom Staň sa rytierom Dračieho rádu. Ak sa záujemcom o titul podarí úspešne zložiť štyri skúšky, budú pasovaní za rytierov a získajú odznak rádu Draka,“ uviedli z múzea.

Oravský hrad je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií severného Slovenska. Začali ho budovať na mieste starého dreveného hrádku po tatárskom vpáde v roku 1241. V roku 1556 sa dostal do rúk Thurzovcom, ktorí uskutočnili jeho najrozsiahlejšiu prestavbu. Dnešnú podobu dostal v roku 1611.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x