10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

NITRA: Mesto začalo domácnostiam rozdávať nádoby na kuchynský odpad

Mesto Nitra v pondelok začalo vydávať vedrá určené na zber kuchynského odpadu v bytových domoch. Obyvatelia mesta si ich môžu bezplatne vyžiadať v klientskom centre na mestskom úrade.
      Ako upozornil magistrát, každá domácnosť má nárok len na jednu nádobu. „Sú to špeciálne vedierka určené na zber kuchynského odpadu s perforovaným vekom pre lepšie prevzdušnenie obsahu. Mesto Nitra sa týmto snaží zvýšiť komfort občanov. Vedierka si budú môcť obyvatelia umiestniť v domácnosti priamo v kuchyni, prípadne na balkóne. Obsah vedierka potom treba vysypať do hnedého kontajnera na stojisku nádob na komunálny odpad,“ informoval mestský úrad.
      Podľa radnice sa od zavedenia systematického zberu, vyzbieralo v meste o 22 ton viac kuchynského odpadu. „Zatiaľ čo v mesiaci júl sa vyzbieralo len 32 ton biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu, v mesiaci august to už bolo 54 ton. Pevne veríme, že v nasledujúcich mesiacoch toto číslo ešte vzrastie,“ uviedol magistrát.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články