10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Zlaté Moravce: Testy odhalili v ZOS zamestnanca s pozitívnym výsledkom na COVID-19

Jeden zamestnanec v zariadení opatrovateľskej služby (ZOS) v Zlatých Moravciach mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Mesto preto počas pondelka zorganizovalo testovanie všetkých pracovníkov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb.
      „Vedúca zariadenia vyčlenila jednu miestnosť pre pozitívnych na COVID-19. Mesto Zlaté Moravce zabezpečí ochranné rúška, respirátory, ochranné rukavice, štíty a potrebnú dezinfekciu,“ informoval krízový štáb mesta.
      Preveroval aj aktuálnu situáciu v zlatomoravskej nemocnici. „Jej vedenie uviedlo, že momentálne neeviduje ani jedného hospitalizovaného epidemiologického pacienta. Nemocnica je pripravená na reprofilizáciu pre pacientov s COVID-19 a na prípadné zhoršenie pandemickej situácie je materiálne i technicky pripravená,“ doplnil krízový štáb.
      Školy a školské zariadenia v Zlatých Moravciach zostávajú v plnej prevádzke. „Boli už odoslané samotesty pre žiakov, ktorých rodičia o ne prejavili záujem, v ich distribúcii sa  bude pokračovať podľa pokynov Okresného úradu v Nitre,“ zhrnula radnica.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články