23.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

NITRA: Mesto udelí ceny osobnostiam z kultúry, vedy i športu

Mesto Nitra udelí v roku 2021 svoje ceny trom osobnostiam. O ich menách rozhodli mestskí poslanci na svojom septembrovom rokovaní.
      Zastupiteľstvo rozhodlo o udelení Čestného občianstva mesta Nitry Zuzane Rehák Štefečekovej za získanie zlatej medaily na Letných olympijských hrách v Tokiu 2020 a za reprezentáciu Slovenska i Nitry vo svetovom meradle.
      Poslanci rozhodli tiež o udelení Ceny mesta Nitry herečke Divadla Andreja Bagara v Nitre Eve Pavlíkovej. „Ocenenie získa za celoživotný mimoriadny prínos pre slovenskú divadelnú a filmovú scénu a za rozvoj kultúrno-spoločenského života v Nitre,“ informoval mestský úrad.
      Ďalším oceneným je riaditeľ Archeologického ústavu SAV v Nitre Matej Ruttkay. Cena mesta Nitry mu bude udelená za mimoriadne významné zásluhy o kultúrny rozvoj Nitry a Slovenskej republiky. „Osobitne v oblasti historických vied a archeológie a za šírenie dobrého mena Nitry doma i v zahraničí,“ konštatuje sa v návrhu na udelenie ceny.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články