9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Medzinárodný festival Amaro Fest predstaví rómsku kultúru

Hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia domácich i zahraničných účinkujúcich ponúkne medzinárodný rómsky festival Amaro Fest – open air gipsy festival. Tohtoročný siedmy ročník sa uskutoční 22. a 23. júla v nitrianskom amfiteátri. Dvojdňové podujatie je určené pre širokú verejnosť a jeho myšlienkou je spájať Rómov i Nerómov prostredníctvom kultúry, informoval Milan Berko z organizačného štábu.

Festival bude rozdelený do viacerých zón, hudobnej, talentovej či gastrozóny. V hudobnej zóne vystúpia profesionálni domáci a zahraniční interpreti, v talentovej zóne sa budú prezentovať vybrané talenty, ktoré sa prihlásili na festival. V gastrozóne budú mať návštevníci možnosť ochutnať špeciálne rómske jedlá.

V rámci programu sa predstavia Rytmus, Nótár Mary, P.A.T., Igor Kmeťo ml., Jan Bendig a Lucie Bikárová, Mamuko Berci, Cico Band & Rendy, Kis Grófo, Tomáš Botló či Anička Oláhová & band.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x