19.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Návštevníci Nitry pozor! Botanická záhrada v areáli SPU je zdarma otvorená po celé leto

Nitra patrí počas roka medzi najnavštevovanejšie mestá na Slovensku. Prirodzene, v lete pod Zobor ešte viac turistov, ktorí sa ale majú rozhodne kam ísť pozrieť. Viaceré miesta sú totiž otvorené celoročne.

Matka slovenských miest, ako Nitru nazývajú, má turistom skutočne čo ponúknuť. Krásna je nielen po historickej stránke, ale aj prírodnej. Ten, kto navštívi botanickú záhradu v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity ten určite uzná, že si vybral to správne miesto. Viac o tom, čo v botanickej záhrade návštevníci uvidia informuje v statuse samotná SPU.

Návštevníci Nitry pozor! Botanická záhrada v areáli SPU je zdarma otvorená po celé leto
Botanická záhrada v SPU Nitra ponúka návštevníkom aj takéto krásne miesta. Zdroj: FB / SPU Nitra – Zelená univerzita

Obdivovať sa dajú kvety aj dreviny

„Návštevníci parku tu nájdu rozsiahle extenzívne trvalkové záhony, letničkové lúky, rozárium so širokou škálou ruží, permakultúrnu záhradu, vyše tisícky drevín a iné,“ píše univerzita a zároveň informuje, že botanickú záhradu SPU založila v roku 1982. Bohaté zbierky poľnohospodárskych úžitkových rastlín a demonštrovanie technológií ich pestovania a využitia ju radia medzi jedinečné agrobotanické záhrady. Sedemhektárový park s jazierkom je počas leta voľne prístupný verejnosti, v pracovných dňoch od 7.30 do 18.00 h a cez víkendy a sviatky od 9.00 do 18.00 h.

A ako sa do krásnej botanickej záhrady turisti dostanú? Každým autobusom, ktorý smeruje na ulicu Akademickú, Výstavnú a Výstavisko AX. Ak pôjde turista peši, tak sa musí dostať na Botanickú ulicu, alebo prejde cez areál SPU a dostane sa do areálu Botanickej záhrady. „Určite nezablúdite, areál botanickej záhradu SPU v Nitre je dobre značený,“ ubezpečuje univerzita. Ten, kto sa do botanickej záhrady chce vybrať autom prejde po Triede Andreja Hlinku, na križovatke pred obchodným domom Centro odbočí na Akademickú ulicu, pôjde stále rovno a pred koniarňou odbočí doprava na Botanickú ulicu.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x