23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nitra: Kriminalisti odhalili mladíkov, ktorí okrádali deti v centre mesta

Nitrianski kriminalisti odhalili páchateľov, ktorí v centre Nitry okrádali deti. Dvojicu chlapcov vo veku 12 a 13 rokov oslovili pred obchodným centrom dvaja mladíci. Pýtali od nich po päť eur a vyhrážali sa, že ich dorežú mačetou, ak im peniaze nedajú. Podozrivý mal pritom jednu ruku za chrbtom a vzbudzoval u detí obavu, že naozaj má zbraň, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Poškodení vydali každý po päť eur a páchatelia z miesta ušli.

O prípade sa polícia dozvedela prostredníctvom médií a okamžite začala konať. V pondelok 3. júla bolo začaté trestné stíhanie a už na druhý deň vypočúvali policajti podozrivých. Obaja mladí muži vo veku 16 a 20 rokov boli obvinení zo zločinu lúpeže, za ktorý hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Počas vyšetrovania prvého prípadu vyšlo najavo, že podobným spôsobom sa pokúsil 16-ročný páchateľ prvej lúpeže spolu s 22-ročným komplicom obrať o peniaze chlapca na zastávke na Sládkovičovej ulici. Dvojica ho oslovila a pýtala si peňaženku. Tú mu následne vytrhla a ušla. Poškodený 14-ročný chlapec bežal za páchateľmi, tí sa mu však stratili v priľahlých uliciach. Zo zločinu krádeže na chránenej osobe boli vyšetrovateľom obvinení 16-ročný Erik a 22-ročný Ivan. V prípade dokázania viny hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x