17.6 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Podhájska: Príďte navštíviť Slávnosti ľudových remesiel. Spolu so zábavou to všetko môžete zažiť popri kúpaní sa!

História Slovenska je bohatá. Týka sa to nielen hradov, zámkov či kaštieľov, ktoré sa nachádzajú v honom počte na jeho území, ale i ľudových remesiel, ktorými bola naša krajina preslávená široko-ďaleko. Našťastie, stále sú u nás ľudia, ktorí sa im venujú.

Ľudové remeslá živili v minulosti pospolitý ľud a Slovensko nimi bolo známe. Dnes, žiaľ, už mnohé priemyselnou výrobou vymizli, a tak sa s nimi stretávame iba výnimočne. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí na výrobky ľudových remeselníkov nedajú dopustiť. Na tých, ktorí týmto výrobkom holdujú, čaká Termálne kúpalisko v Podhájskej, kde sa, ako píše v statuse Termálne kúpalisko Podhájska, stretnú naši ľudoví remeselníci.

„Pamätáte si z minulosti na PODHÁJSKE SLÁVNOSTI ĽUDOVÝCH REMESIEL? Tak tento rok, v sobotu 8. júla, vás pozývame na oživenie tohto podujatia. Príďte aj Vy, bude nás tu o Vás viac,“ lákajú organizátori verejnosť a záujemcov o výrobky ľudových remeselníkov. Pre návštevníkov termálneho kúpaliska je podujatie zdarma, tí ktorí majú záujem len o program, je potrebné zakúpiť si vstupenku vo výške vstupného do areálu kúpaliska.

Na návštevníkov čaká aj bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpi spevácka skupina Zlatomoravčianka, tanečná skupina Družba, ale aj Tomáš Bezdeda s kapelou, Peter Bič Project, Veronika Rabada s kapelou, Gizka Oňová či hráči na fujare.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x