28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nitra: KOS pripravuje ďalší ročník Hviezdoslavovho Kubína

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravuje 69. ročník Hviezdoslavovho Kubína. Ako pripomenuli organizátori, celoštátna postupová súťaže je prehliadkou v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých.

Nitra: KOS pripravuje ďalší ročník Hviezdoslavovho Kubína

Účastníci jednotlivých kategórií súťaže z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce absolvujú obvodné a okresné súťažné kolá od 8. do 31. marca. „Okresné kolo I. až III. kategórie Nitra sa uskutoční 12. apríla,“ uviedli organizátori. Ako pripomenuli, hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie nadania a umelecký odborný rast jednotlivcov a kolektívov v oblasti umeleckého prednesu, recitačných kolektívov a divadla poézie.

Hviezdoslavov Kubín patrí k najstarším a najprestížnejším recitátorským súťažiam na Slovensku. „Pre veľký záujem sa člení do viacerých kôl. Prvým sú triedne prehliadky, po ktorých nasledujú školské kolá. Ich víťazi postupujú do obvodných a neskôr do okresných a krajských kôl. Tí najlepší účastníci potom prednášajú úryvky z poézie a prózy na celoštátnej súťaži,“ doplnilo KOS.

(tasr, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x