20.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Nitra: Firmy ponúkajúce prácu sa predstavia na veľtrhu práce Kariéra EXPO

Lokálne, ale aj popredné svetové spoločnosti sa predstavia na veľtrhu práce Kariéra EXPO. Jednodňový veľtrh, ktorý sa uskutoční 29. marca na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, nadviaže na minuloročné podujatie v Košiciach a Bratislave, informovali organizátori. Na veľtrhu očakávajú vyše 50 vystavovateľov a tisícky návštevníkov, ktorí chcú rozbehnúť svoju kariéru alebo chcú vedieť, ako sa po pandémii zmenil pracovný trh.

Praveké putovanie po HRADISKU ZOBOR

Počas podujatia budú mať záujemcovia možnosť osobne spoznať zamestnávateľov z rôznych oblastí, zúčastniť sa workshopov, počas ktorých im odborníci poradia, v čom sú ich silné stránky. Pred stretnutím so zamestnávateľmi si budú môcť vyskúšať modelový pohovor, u špecialistov budú môcť skonzultovať životopis alebo sa otestovať z jazykov.

V minulom roku sa na dvoch podujatiach Kariéra EXPO v Košiciach a Bratislave zúčastnilo viac ako 130 vystavovateľov a 7500 návštevníkov. Pomer medzi zamestnanými a nezamestnanými bol vyrovnaný, ďalšou početnou skupinou boli študenti a absolventi škôl. Podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny bolo za mesiac december 2022 v Nitrianskom kraji viac ako 13.000 uchádzačov o zamestnanie. Miera evidovanej nezamestnanosti sa v tomto regióne pohybuje okolo štyroch percent.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x