22.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Nitra: Dokončila projekt zameraný na digitálne nástroje vo vzdelávaní

Mesto Nitra v priebehu marca ukončilo dlhodobý projekt s názvom Vzdelávanie pre budúcnosť – budovanie digitálnych zručností pedagógov. Od apríla 2021 sa doň okrem Nitry zapojili aj mesto Zlaté Moravce a Regionálne centrum podpory učiteľov.

Cieľom projektu bolo pomôcť učiteľom základných škôl pri využívaní digitálnych nástrojov. „A to nielen vo vzdelávaní, ale aj pri budovaní svojho vzťahu so žiakmi, rozvíjaní ich osobností, vedomostí a mäkkých zručností,“ uviedol hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Mária POTOČÁROVÁ o pomeroch na Filozofickej fakulte UK: Žiaľ, už to nie je o slobode myslenia

Ako doplnil, v rámci projektu vzniklo 21 ukážkových hodín s inšpiratívnymi učiteľmi zo Slovenska, Českej republiky a Poľska. „Bola tiež vytvorená databáza digitálnych nástrojov na online a offline vzdelávanie, databáza otvorených vzdelávacích zdrojov a sprievodca digitálnym vzdelávaním. Súčasťou boli aj tri konferencie, na ktorých okrem digitalizácie rezonovali témy, ako kreatívne myslenie, inklúzia či charakterové vzdelávanie,“ doplnil Holúbek.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x