24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: Dobrovoľníci cez víkend vyčistia okolie železničnej stanice

Dobrovoľníci z iniciatívy Čistá Nitra pripravujú ďalšie upratovanie v uliciach mesta. Ako uviedli organizátori, v sobotu (10. 6.) sa budú zbierať odpadky v okolí železničnej stanice.

Záujemcovia sa stretávajú o 9.00 h na Družstevnej ulici. „Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť a čas zveľadiť kúsok nášho mesta. Informácie a ochranné pomôcky budú k dispozícii priamo na mieste,“ informovali organizátori.

Aktivisti v Nitre už tento rok pomáhali pri čistení zoborských lesov i verejných priestranstiev v meste. Naposledy upratovali viaceré úseky aj na sídlisku Klokočina. „V Nitre máme stále veľa miest, ktoré sú znečistené a vyžadujú si samostatnú pozornosť. Môžeme však s radosťou konštatovať, že za obdobie dvoch až troch rokov sa trend znečistenia jednotlivých lokalít zlepšuje a to aj vďaka dobrovoľníkom, ktorí svojou činnosťou prispievajú k celkovému obrazu mesta,“ dodali organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x