10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: V Novom parku vzniká učebnica prírody

V nitrianskom Novom parku vzniká učebnica prírody. Ako uviedla radnica, tvoriť ju bude súbor plastík, informačné tabule a ďalší mobiliár.

Umeleckú inštaláciu tvorí šesť sôch, ktoré sú venované jednotlivým živočíšnym druhom i stromom. „Vznikne tak otvorená učebnica v netradičnej forme. Bude približovať prírodu a jej rozmanitosť. Návštevníci sa dozvedia niečo o obyvateľoch parku, o ich živote a spôsobe ochrany. Celý súbor je tvorený inštaláciami, ktoré vzdávajú poctu hmyzu, vtákom, cicavcom, obojživelníkom, rybám i stromom,“ informoval mestský úrad.

Mesto začalo s revitalizáciou Nového parku pod Nitrianskym hradom v roku 2022. „Aktuálne dokončujeme umelecké inštalácie, nové detské ihrisko za PKO a upravujeme povrchy. Nový park je už v týchto chvíľach príjemné miesto na oddych, a keď ho dokončíme, bude bezpečnejší, príjemnejší a ešte krajší,“ dodala radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x