23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Cyklus žiackych koncertov ukončí Nitriansku hudobnú jar

Spoločným koncertom žiakov Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Jozefa Rosinského v Nitre a bratislavskej ZUŠ Miloša Ruppeldta sa v pondelok popoludní v nitrianskej synagóge začala Nitrianska hudobná jar Bartolomeja Urbanca. Ako informovali organizátori, ide o cyklus žiackych koncertov, ktoré sú už tradičným záverom Nitrianskej hudobnej jari.

Hudobníci ZUŠ Jozefa Rosinského sa predstavia aj dnes 21. marca v programe Jarné pozdravy. Na spoločnom koncerte vystúpia aj hostia z ďalších ZUŠ Nitrianskeho kraja – z Topoľčian, Šale, Šurian a Nových Zámkov. „Program Rodinné striebro ponúkne v stredu (22. 3.) koncert študentov Katedry klávesových nástrojov Vysokej školy múzických umení v Bratislave a najmenších žiakov klavírneho oddelenia ZUŠ Jozefa Rosinského,“ uviedli organizátori.

Záverečný koncert podujatia sa bude konať vo štvrtok (23. 3.). Vystúpia na ňom pedagógovia ZUŠ Jozefa Rosinského. „Vstup na koncerty je bezplatný,“ pripomenuli organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x