8.7 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

NITRA: Cyklus Galéria hudby otvorí vystúpenie Aleny Hučkovej a Martina Rumana


V Nitrianskej galérii sa v týchto dňoch začína 16. ročník pravidelných komorných koncertov. Podujatie s názvom Galéria hudby otvorí 22. septembra vystúpenie klaviristky Aleny Hučkovej a violistu Martina Rumana.
      Ako uviedli organizátori, na aktuálnom ročníku Galérie hudby sa predstavia špičkoví hudobní interpreti a súbory. V koncertnej sále Župného domu v Nitre bude znieť klasická hudba od 16. storočia až po posledné hudobné kompozície z roku 2020.
      V rámci koncertného cyklu sa predstaví aj akordeonista Milan Osadský či zoskupenie Ensemble Thesaurus Musicum s historickými nástrojmi. „Medzi nimi bude napríklad aj čembalo či lutna v spojení s trojhlasným spevom. Cyklus uzavrie posledná rozsiahla kompozícia od skladateľa Miroslava Tótha s názvom Black Angels Songs, do ktorej si jej autor premietol tému neurovnanej povojnovej minulosti u nás,“ doplnili organizátori.
      Koncertný cyklus Galéria hudby je zameraný na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období. „Jeho hlavným cieľom je podpora kvalitného hudobného umenia. Diela svetových i domácich skladateľov zaznejú v interpretácii úspešných hudobníkov, ktorí sa etablovali nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne,“ pripomenula Nitrianska galéria.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články