18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

NITRA: Vianočné trhy sa majú zo Svätoplukovho námestia rozšíriť aj na Vŕšok

Nitrianska radnica už začala s prípravou tohtoročných vianočných trhov. Tie budú súčasťou projektu Adventná Nitra a Silvester 2021.
      Odbor kultúry na mestskom úrade už avizoval, že tohtoročné trhy budú vyzerať inak ako po minulé roky. Ich program by nemal byť sústredený iba na Svätoplukovo námestie, ale aj na Vŕšku. „Tohtoročná koncepcia je zameraná na to, aby sme dokázali dostatočne pružne reagovať na to, aké sú podľa semafora povolené maximálne počty návštevníkov. Zámerom je vytvoriť komornejšiu atmosféru a viaceré pódiá pre hudobnú produkciu, aby sme mohli využiť aj nové moduly a sedenia inštalované na Svätoplukovom námestí,“ uviedla vedúca odboru kultúry Dagmar Bojdová.
      Plánovaný začiatok vianočných trhov a kultúrneho programu je určený na prvú adventnú nedeľu. „To znamená, že sa budú konať od 28. novembra do 23. decembra s vyčlenením samostatnej zložky na silvestrovský program. Dôležitý bude aj záujem predajcov v stánkoch stať sa súčasťou tohto programu. Samozrejme, že sa všetko pripravuje v nadväznosti a v kontexte aktuálnych platných pandemických opatrení a tiež v súlade s platným semaforom pre kultúrne podujatia, podľa toho, v akom stupni sa v danom okamihu budeme v Nitre nachádzať,“  vysvetlila Bojdová.
      Vianočné mestečko na Svätoplukovom námestí bude mať tento advent zrejme inú podobu ako doteraz. Jeho súčasťou budú nové moduly, ktoré boli pred časom na námestí osadené. Rozloženie stánkov sa im bude musieť prispôsobiť. „Momentálne preverujeme technické možnosti na ich nové rozloženie. To posudzuje prípravný tím projektu. Na dramaturgii zasa pracuje odbor kultúry mestského úradu,“ doplnila Bojdová.

Zdroj: TASR

Foto: obecne-noviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články