13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

NITRA: Čistenie nitrianskych pahorkov pokračuje

 Nitra 28. augusta (TASR) – Čistenie siedmich pahorkov, na ktorých leží Nitra, pokračuje. Po tom, ako dobrovoľníci v priebehu leta upratali hradný kopec, mestský park, lokalitu Na Vŕšku a  Kalváriu, v sobotu dopoludnia vyzbierali odpadky na Martinskom vrchu.
      Čistenie lokality so vzácnym archeologickým náleziskom sa konalo od 9. do 12. hodiny. „Zabezpečené boli vrecia na odpadky a ochranné pomôcky. Pre účastníkov sme pripravili aj malú odmenu vo forme prehliadky areálu so sprievodcom,“ informovali organizátori.
      Ako pripomenuli, na svojich podujatiach radi privítajú každého, komu záleží na prostredí, v ktorom žije a chce prispieť k tomu, aby bola Nitra čistejšia. „Jednotlivé vŕšky lákajú k návšteve a vytvárajú jedinečnú panorámu mesta, preto si zaslúžia našu pozornosť. Veríme, že sa nájde čo najviac dobrovoľníkov a spolu tak pomôžeme skrášliť naše mesto pre obyvateľov, ale aj návštevníkov,“ uviedli organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články