23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

NITRA: Na Svätoplukovom námestí už stojí osem nových variabilných modulov za 95 820 Eur

Na Svätoplukovom námestí v Nitre už mesto osadilo moduly, ktoré môžu ľudia využiť na oddych a posedenie chránení pred počasím. Osem variabilných modulov má letný aj zimný režim, takže v centre mesta môžu zostať po celý rok.
      Vybavené sú dreveným sedením, plachtami proti slnku a vetru a zeleňou. „V nádobách sú vysadené predovšetkým okrasné trávy, ktoré vydržia aj v horšom počasí. Žiaľ, v jednom z modulov ich niekto už po 12 hodinách vytrhal,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.
      Osem modulov je rozmiestnených do tvaru písmena L, čím kopírujú umiestnenie historických budov, ktoré v minulosti na námestí stáli. V lete slúžia ako útočisko pred horúčavami či na posedenie počas festivalov a koncertov. V zime sa ich využitie môže zmeniť. „Napríklad pred Vianocami sa konfigurácia priestorov v moduloch zmení tak, že sa zo sedenia spraví státie a dovnútra sa môžu vložiť stoly, ktoré využijú návštevníci vianočných trhov,“ vysvetlil Holúbek.
      Za moduly radnica zaplatila víťazovi verejnej súťaže 95.820 eur. Podľa hovorcu budú neustále monitorované kamerami i hliadkami mestskej polície.

Zdroj: TASR

NITRA: Na Svätoplukovom námestí už stojí osem nových variabilných modulov za 95 820 Eur

Foto: TASR/mynitra.sme.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články