23.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nitra: Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji vzrástla o vyše 100 percent

Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji v uplynulých dňoch prudko stúpol. Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre stúpol oproti predchádzajúcemu týždňu viac ako dvojnásobne.

Celkovo bolo v šiestom kalendárnom týždni zaznamenaných 5862 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu šlo o chrípku v 893 prípadoch. „Oproti minulému týždňu to predstavuje nárast chorobnosti chrípky o 115,4 percenta,“ uviedol RÚVZ v Nitre.

Najviac chorých bolo vo vekovej skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 111 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 54,1 percenta zápalov prínosových dutín, 24,3 percenta zápalov pľúc a 21,6 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 51 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 42 percent lekárov pre dospelých.

Pre veľký počet ochorení sa vyučovanie muselo prerušiť v piatich materských a piatich základných školách v okresoch Levice, Topoľčany, Komárno a Zlaté Moravce. 

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články