12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Nitra: Centrum Zobor sa má modernizovať, dostane nové osvetlenie a ozvučenie

Nitrianska radnica plánuje modernizáciu kultúrneho centra v mestskej časti Zobor. Projekt v hodnote viac ako 141.000 eur má zabezpečiť lepšie osvetlenie, ozvučenie a akustické vlastností hlavnej sály. Mesto sa na investícii bude podieľať spolufinancovaním vo výške 7000 eur, zvyšné náklady má pokryť dotácia z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Magistrát už má k dispozícii akustickú štúdiu, na základe ktorej bude realizácia projektu prebiehať. „V spoločenskej sále je navrhnutá inštalácia 32 kusov závesných akustických telies. Osvetlenie bude zabezpečené prostredníctvom prenosnej svetelnej rampy. Pretože sa v centre zvyšuje počet kultúrnych podujatí a prenájmov, je nutné vybaviť ho adekvátnou zvukovou, svetelnou a premietacou technikou,“ konštatuje sa v zámere mesta.

Súčasťou projektu modernizácie Kultúrneho centra Zobor je aj zlepšenie jeho hygienických štandardov v čase pandémie ochorenia COVID-19 . Zámer preto počíta aj s výmenou toaliet a vodovodných batérií za bezdotykové. „Ďalším súčasťou projektu je zakúpenie germicídnych žiaričov, prostredníctvom ktorých sa zabezpečí dezinfekcia vzduchu a ničenie škodlivých mikroorganizmov,“ informoval magistrát.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články