12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Luka z Nitry: E-športová liga pre stredoškolákov je unikátny zážitok plný výziev

Projekt SČSEL – Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga, ktorý je určený pre žiakov stredných škôl na Slovensku a v Čechách v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, APEX Legends je v plnom prúde. Záštitu nad týmto projektom prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Prinášame Vám rozhovor s kapitánom tímu „Actimelove hrušky“ z Gymnázia Golianova v Nitre, 17-násť ročným Lukom.

Luka z Nitry: E-športová liga pre stredoškolákov je unikátny zážitok plný výziev

Predstavíš nám svoj tím?

Meno nášho tímu je „Actimelove Hrušky“, tento názov sme si vybrali, pretože v minulosti sme mali klub menom Hrušky a Actimel je meno spoluhráča, ktorý ho navrhol. V našom tíme je Šimon (Teror159) z Gymnázia Vráble, a z Gymnázia Golianova sme štyria, Oskar (Actimel123321) Lukáš (LukinoJeSef), Andrej (adss sk), Lukáš (Narutar101). Všetci hráči máme 17-18 rokov.

Odkiaľ ste sa o projekte SSEL dozvedeli? Je toto vaša prvá sezóna?

O projekte SSEL sme sa dozvedeli od kamaráta, ktorý nám to povedal, pretože vedel, že máme radi hry a takáto liga by nás zaujímala. Toto je naša druhá sezóna, zapojili sme sa znova, pretože prvá sezóna bola zábavná a náročná, tak sme sa chceli zlepšiť a možno aj vyhrať.

Ako sa Vám pozdáva koncept stredoškolskej ešport ligy? Myslíte si, že je to posun vpred pre ešport na Slovensku?

Podľa mňa je to dobrý koncept a je to veľký krok vpred pre ešport na Slovensku, pretože je to jedna z mála takýchto príležitosti pre mladých ľudí.

Ako hodnotíte stredoškolskú ligu? Má svoje plusy a mínusy?

Myslím si, že to je dobre zorganizované, pretože na začiatku súťažíte vo svojom kraji, z ktorého 2 najlepší postúpia ďalej. Tak viete, že v play offs budú len tí najlepší. A za ďalšie, hlavné plusy by som dal komunikáciu s vedením a hráčmi a rýchle riešenia problémov. Za jeden z najväčších mínusov pokladám hráčov, preto že si sami medzi sebou určujeme časy zápasov a niektorí sú neochotní a nároční.

V akej hre reprezentujete svoju strednú školu? Podporujú vás v týchto aktivitách učitelia, alebo vedenie školy?

Reprezentujeme našu školu v hre League of Legends. Podporuje nás vedenie školy a učitelia, napríklad tak, že nám organizovali tréningový školský turnaj a za túto pomoc sme im vďační.

Informujete o svojich aktivitách v ešporte svojich rodičov, podporujú vás v nich?

O tejto aktivite sme informovali našich rodičov a v rámci možností nás podporujú.

Čo by ste na záver odkázali našim čitateľom?

Hranie v turnaji je unikátny zážitok a odporúčal by som to každému, kto rád hráva hry a má rád výzvy.

Zdroj: Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články