18.7 C
Nitra
nedeľa, 22 mája, 2022

Nitra: Čakanie na očkovanie spríjemnil spontánny klavírny minikoncert

Čakanie na očkovanie vo Veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC) v Nitre, zriadenom Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK), spríjemnilo spontánne klavírne vystúpenie jedného z návštevníkov. V rámci kampane na podporu očkovania Darujme si Vianoce sa do očkovania záujemcov v Nitre zapojil aj prezident Asociácie súkromných lekárov SR Marián Šóth. Spolu s predsedom NSK Milanom Belicom sa zhodli na tom, že očkovanie je najúčinnejšou formou eliminácie ochorenia COVID-19.

Zaočkovanosť v NSK je aktuálne na úrovni 46 percent, čo je tretia najvyššia na Slovensku. Nitriansky samosprávny kraj zriadil päť veľkokapacitných očkovacích centier. Prvé z nich vzniklo 20. marca v Nitre. V súčasnosti sa očkuje aj vo veľkokapacitných centrách v Šali a Štúrove.
      Do 6. decembra bolo v krajských centrách zaočkovaných 169.981 občanov. Siedmimi výjazdovými očkovacími službami bolo doteraz zaočkovaných 47.318 záujemcov, informovala hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články