27.6 C
Nitra
streda, 10 augusta, 2022

Trnava: TTSK rozhodol o redukcii či skrátení spojov v prímestskej doprave

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prijal rozhodnutie o redukcii či skrátení spojov na vybraných linkách, ktoré presahujú do Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Urobil tak na základe analýzy spojov zachádzajúcich na územie susedných samosprávnych krajov. Nové cestovné poriadky na celom území Slovenska začali platiť od nedele 12. decembra.


      Redukované kilometre boli presunuté na doplnenie dopravnej obslužnosti v rámci územia TTSK. „Zároveň na základe výstupov z GPS systému, ktorým sú autobusy Arriva vybavené, dochádza aj k optimalizácii jazdných časov autobusov,“ informovala riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.  
      Na prímestských autobusových linkách spoločnosti Arriva Trnava dochádza od 12. decembra k posilneniu obslužnosti na linke 205 408 Senica – Holíč, kde väčšina spojov na trase Senica – Holíč bude premávať v pravidelnom takte a bude vytvorená možnosť prestupu v Holíči na linku 910 IDS JMK do/z Hodonína. Zároveň bude na linke 205 408 doplnený jeden pár spojov doobeda počas pracovného týždňa aj počas sobôt. Rovnako bude doplnený jeden pár spojov vo večerných hodinách.

Trnava: TTSK rozhodol o redukcii či skrátení spojov v prímestskej doprave


      Na linke 205 422 Senica – Rohožník – Bratislava bude doplnený počas dní školského vyučovania spoj o 14.10 h zo Senice, čím bude zároveň zabezpečená dopravná obslužnosť v tomto čase na trase Senica – Plavecký Peter.  Na linke 205 422 je na vratných spojoch z Bratislavy do Senice cez Borský Mikuláš doplnená aj zastávka Dojč, kolónia.  
      Na linke 205 423 Bratislava – Modra – Senica je doplnený spoj počas dní školského vyučovania o 11.00 h v smere z Bratislavy. Zároveň v obciach Plavecký Peter, Borský Svätý Jur, Moravský Svätý Ján, Sekule, Lakšárska Nová Ves, Bílkove Humence a Sobotište príde k premenovaniu niektorých zastávok. Cieľom zmien je priniesť cestujúcej verejnosti plynulejšiu vzájomnú nadväznosť autobusových spojov, nadväznosť na vlakové spojenia.
      Z dôvodu nevyhovujúcej epidemickej situácie na Slovensku i v TTSK a zavedenia dištančného vzdelávania na druhom stupni základných škôl a stredných škôl budú od pondelka 13. decembra linky prímestskej dopravy premávať v prázdninovom režime s pozastavenými a pridanými spojmi na zabezpečenie obslužnosti územia pre žiakov prvého stupňa základných škôl a zamestnancov materských a základných škôl, ktorí pokračujú v prezenčnej výučbe.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články