21.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

NITRA: Becík je CULTURE POSITIVE, pozrite si, čo vyviedol!

Iste netreba pripomínať, že zriaďovateľom Starého divadla Karola Spišáka v Nitre je Nitriansky samosprávny kraj.

NITRA: Becík je CULTURE POSITIVE, pozrite si, čo vyviedol!

Posledné tri roky boli vzhľadom na chod divadla a jeho hlavnú činnosť veľmi náročné. „Náš dočasný domov som pre divadlo našiel v obci Močenok a po dva a pol roku „močenského exilu“ som musel dokonca divadlo presídliť o pár kilometrov ďalej do Šale,“ povedal nám nedávno v rozhovore riaditeľ divadla Martin Kusenda.

NITRA: Becík je CULTURE POSITIVE, pozrite si, čo vyviedol!
Riaditeľ divadla Martin Kusenda a župan Branislav Becík (zdroj:sdn)

„Veľmi dôstojne sme oslávili naše 70. výročie v snáď najprestížnejšom priestore na Slovensku, v historickej budove SND v Bratislave. Bohužiaľ, bez účasti zástupcov nášho zriaďovateľa. Ako Martin Kusenda pripomenul, z predchádzajúceho vedenia Nitrianskeho samosprávneho kraja si nikto ani len nespomenul, že najväčšie divadlo pre deti a mládež na Slovensku oslavuje 70. výročie svojho vzniku. „Zároveň je na veľké zamyslenie, že za posledné tri roky nebola vôľa, ani v rámci štruktúr nášho zriaďovateľa, umožniť nám v našom meste minimálne v nedeľu hrať pre našich divákov.“

OZ Zoborské včely ponúknu možnosť prenocovať v apidomčeku

NITRA: Becík je CULTURE POSITIVE, pozrite si, čo vyviedol!
Umelecká šéfka divadla a herečka Danica Hudáková s kolegami (zdroj: sdn)

Zdá sa však, že sa situácia mení a konečne sa v komunálnej politiky objavili politici, ktorí si cestu do najznámejšieho slovenského bábkového divadla našli. Záujem o dianie v divadle prejavil svojou návštevou aj župan Branislav Becík. Ako uviedlo divadlo na svojej fb stránke, ukázalo sa, že Branislav Becík je 100% culture positive. Nový vietor v našom kraji fúka aj do našich plachiet, komentovalo návštevu bábkové divadlo.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x