2 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

NITRA: OZ Zoborské včely ponúknu možnosť prenocovať v apidomčeku

Rozšírenie služieb apidomčeka, dokončenie zavlažovacieho systému vo včelnici či exkurzie pre školy pripravuje na tento rok občianske združenie (OZ) Zoborské včely.
        

NITRA: OZ Zoborské včely ponúknu možnosť prenocovať v apidomčeku
Apidomček, Zoborské včely fb

Združeniu sa ešte vlani podarilo získať na apidomoček certifikát regionálneho produktu a okrem doterajších denných návštev plánujeme pridať aj možnosť prenocovania v apidomčeku. „Spolu s medovými raňajkami s výhľadom na celú Nitru to bude celkom zaujímavý zážitok,“ uviedlo združenie.

Vo Vinodole postavili pre seniorov parádne zariadenie pre pokojnú, ale aj aktívnu starobu

V súčasnosti prebiehajú v podzoborskej včelnici viaceré práce. Jednou z aktivít je aj dokončenie zavlažovacieho systému. „Po minulom veľmi suchom roku je to úplná nutnosť. V praxi to znamená položiť asi 900 metrov hadíc a napojiť vyše 200 kvapkovačov,“ vysvetlili členovia OZ. Ako pripomenuli, včelnica bude aj v tomto roku pripravovať rôzne exkurzie pre deti. „Záujem už ohlásili viaceré školy z Nitry. Okrem toho pripravujeme aj zopár menších i väčších projektov, o ktorých je však ešte príliš skoro hovoriť,“ informovalo OZ.
        

Vlani sa združeniu Zoborské včely podarilo vybudovať apidomček a doplniť vybavenie medárne. Zároveň zvýšili počet stromov v ovocnom sade a rozšírili počet členov včelárskeho krúžku. „Nadviazali sme aj spoluprácu so Slovenským poľnohospodárskym múzeom Nitra, takže po rokoch sú vo včelárskom skanzene opäť včely. V rámci organizovaných školských exkurzií sa niečo nové o včelách dozvedelo asi 80 detí,“ doplnilo OZ.

(tasr, fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x