9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nič nie je zadarmo! Dnes v Trenčíne však zadarmo predsa len niečo bolo

Politici zvyknú s obľubou hovoriť, že „nič nie je zadarmo“. Týka sa to najmä vlakov pre študentov a dôchodcov či obedov pre školákov. V Trenčíne však dnes niečo „zadarmo“ predsa len bolo – raňajky pre cyklistov, kolebežkárov aj tých, ktorí prišli len tak, peši.

Raňajky zdarma čakali dnes ráno pri starom železničnom moste v Trenčíne na cyklistov, kolobežkárov i tých, ktorí išli peši. Podujatie v rámci kampane Do práce na bicykli pripravilo pre nemotorizovaných Trenčanov mesto Trenčín. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Trenčianska samospráva uspela v žrebovaní o…

„Raňajky potešili najmä ľudí, ktorí auto nechávajú doma a na svoju rannú cestu do práce či školy využívajú iné spôsoby dopravy, ako chôdzu, bicykel, korčule či kolobežku,“ uviedla hovorkyňa. V Trenčíne podľa nej chodí počas júna do práce a späť inak ako autom 229 registrovaných tímov, ktoré vytvorilo 822 účastníkov. Doteraz najazdili na bicykli takmer 100-tisíc kilometrov, chôdzou prešli viac ako 2400 kilometrov a verejnou dopravou takmer 14-tisíc kilometrov.

Ako dodala, trenčianska samospráva uspela v žrebovaní o nové cyklostojisko a solárne svietidlá zabudované priamo do cyklotrasy, ktoré ju osvetlia počas noci. „Podmienku účasti v žrebovaní, ktorou bolo aspoň 100 zaregistrovaných súťažiacich v samospráve, splnilo až 29 samospráv a medzi nimi aj Trenčín. Vyžrebované samosprávy získali nielen stojiská alebo solárne svietidlá, ale aj ich kompletnú inštaláciu,“ uzavrela Ságová.

TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x