7 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

Nežiadúce účinky: Po vakcíne na COVID-19 som strácal vedomie, pamäť a prestal ovládať svoje telo

Nežiadúce účinky po vakcíne proti Covid – 19? Možno aj vy máte okolo seba ľudí, ktorí sa po očkovaní sťažujú na zvýšené zdravotné problémy. Nie každý je však o tom ochotný hovoriť, pretože sa stretáva s nepochopením okolia. Medzi prvými, kto sa rozhodol o svojich zdravotných problémoch pripisujúcich očkovaniu proti Covid -19 je Juraj Orság, biomedicínsky inžinier a manažér. Očkovať proti Covidu sa dal preto, že bez neho by nemohol plnohodnotne vykonávať svoju profesiu. O svoje pocity sa Juraj Orság podelil aj pre českú televíziu CNN Prime news.

Svedectvá na základe potvrdení ošetrujúcich lekárov

Orság je presvedčený a má za to, že môže slobodne zdieľať svoje vlastné skúsenosti po očkovaní mRNA vakcínami, ako aj akýkoľvek svoj názor, čo mu garantuje Ústava SR. „Naviac, moje svedectvo nie jen výplod mojej fantázie, ale je to názor človeka, ktorý je na takéto vyjadrenia aj patrične vzdelaný, a všetko, čo prezentuje, prezentuje na základe dlhodobých meraní, pozorovaní a skúsenosti ako aj na základe potvrdení od ošetrujúcich lekárov,“ konštatuje biomedicínsky inžinier a manažér na sociálnej sieti Telegram a pripomína, že mnohí ľudia ho poznajú z publikovaných videí, kde zdieľa svoje problémy spôsobené očkovaním vakcínami mRNA proti Covidu.

Nežiadúce účinky: Po vakcíne na COVID-19 som strácal vedomie, pamäť a prestal ovládať svoje telo
Zdroj: Telegram / Juraj Orság

„K tomuto kroku som sa odhodlal preto, aby mali ľudia možnosť počuť a vidieť príbeh jedného z nich. Príbeh človeka, úspešného manažéra, ktorý si kvôli sprisahaniu určitých záujmových skupín, vlády SR a ďalších zainteresovaných strán, prešiel peklom na Zemi a to len preto, že veril lekárom. Pevne verím, že každé zverejnené svedectvo pomáha ľuďom vidieť aj odvrátenú stranu tohto experimentálneho očkovania. Nádejam sa, že tým, ktorí sú očkovaní a majú problémy, alebo prekonali Covid, alebo ho práve prekonávajú, pomôžu moje videá nájsť cestu k liečbe,“ pridáva Orság a priznáva, že jemu pomohli a pomáhajú liečebné protokoly FLCCC Alliance, dychové, mentálne a fyzické cvičenia a techniky Iruji-do.

Stratil kompletne schopnosť ovládania svojho tela

Juraj Orság verí, že ľudia pochopia, že očkovanie mRNA je nebezpečné a môže spôsobiť až smrť. „Priatelia a všetci ľudia dobrej vôle! Zotrvajme v našom úsilí a nevzdávajme sa, aj keď nás to všetko bolí a zráža k zemi. Pomáhajme si navzájom a smelo sa domáhajme svojich práv a slobôd. Sme ľudia a máme právo žiť slobodne a v mieri a nie pod útlakom záujmových skupín, ktoré z nás robia otrokov,“ odkazuje Slovákom biomedicínsky inžinier a manažér. Od moderátorov televízie CNN Prima News sa diváci dozvedia, že v Česku eviduje Štátny úrad pre kontrolu liečiv už cez 10 000 podozrení na nežiadúce účinky po očkovaní proti COVIDU-19, celkovo sa použilo 19 miliónov dávok experimentálnych vakcín a v jednom prípade úrad nevylučuje v súvislosti s očkovaním dokonca smrť.

ŠÚKL eviduje hlásených 9264 podozrení na NEŽIADUCE účinky vakcín

Dve dávky experimentálnej vakcíny od firmy Pfizer BioNTech dostal aj Juraj Orság, ktorý to spravil aby mohol cestovať za prácou. Prvé problémy však prišli už po prvej dávke. „Po prvej dávke som tam skolaboval. Po jej vpichu v priebehu jednej alebo dvoch minút som začal pociťovať také zvláštne teplo a divné stavy v hrudi. Mal som zvýšený tep, bolo mi zle až som úplne stratil vedomie,“ opísal Orság svoje pocity po prvej dávke vakcíny. Po asi hodinovom odpočinku odišiel domov, ale problémy neprestali. Asi dva týždne sa cítili ako pri ťažkej chrípke. Po dlhšej úvahe sa predsa len rozhodli ísť aj na druhú dávku. „Začal som odpadávať, začal som v tom v priebehu dňa aj 150 až 200-krát strácať vedomie a moje telo proste vypínalo. Stratil som kompletne schopnosť ovládania tela. Niekedy až minútu aj 2 som sa nevedel vôbec pohnúť. Nevedel som sa ani nadýchnuť, vydýchnuť, prehľadávať. Stratil som pamäť,“ dodal Juraj Orság.

Možné je odškodniť iba zvlášť závažné ublíženie na zdraví

S nežiadúcimi účinky po vakcinácii sa u pacientov vo svojej ordinácii stretáva aj kardiologička Jana Gangdelovičová. „Databáza väčší exces WHO jednoznačne ukazuje na exponenciálny bezprecedentný nárast nežiadúcich účinkov, prípadne tých najzávažnejších, ako je úmrtie alebo iné debilitujúce postihnutia,“ uviedla lekárka. Ohľadom výskytu možných nežiaducich účinkov po očkovaní sa ale lekári nezhodujú. „U tých genetických vakcín priznávam nežiaduci účinok zápalu srdcového svalu, myokarditídy a pomerne takzvane ľahký priebeh i po polroku sa vykazuje neustále zmeny v zmysle floridného prebiehajúceho zápalu,“ vysvetľuje Gandelovičová. „Špeciálne tie mRNA vakcíny sa ukázali nielen účinné, ale tiež vysoko bezpečné, takže tých nežiaducich účinkov je evidované minimum,“ oponuje Milan Kubek, prezident českej lekárkej komory.

Nežiadúce účinky: Po vakcíne na COVID-19 som strácal vedomie, pamäť a prestal ovládať svoje telo
Zdroj: Telegram / Juraj Orság

Podľa odborníka na zdravotné právo Ondreja Dostála prípadné odškodnenie zdravia ľudí, ktorí majú zdravotné komplikácie po očkovaní, sú nulové. „Existuje síce zákon, ktorý odškodnenie umožňuje, ale jeho podmienky sú v reálnom svete také, že zatiaľ tak nikomu vyhovené nebolo,“ vysvetlil Dostál. „Možné je odškodniť iba zvlášť závažné ublíženie na zdraví očkovaného a tieto intenzity poškodenia zdraví nie je u úplnej väčšiny žiadateľov dosiahnuté,“ skonštatoval Ondřej Jakob, hovorca ministerstva zdravotníctva. Štátny ústav pre kontrolu liečiv zatiaľ prijal celkom 12 893 podozrení na nežiaduce účinky vakcín a zároveň za dobu očkovania proti COVID-19 eviduje jeden prípad úmrtí, ku ktorému mohlo dôjsť v súvislosti s vakcináciou.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x