7.1 C
Nitra
sobota, 20 apríla, 2024

Neskutočný hazard vodiča autobusu. To, čo urobil je poriadne drzé

Polícia obvinila z prečinu všeobecného ohrozenia vodiča diaľkového autobusu, ktorému pri policajnej kontrole na ceste II/579 v okrese Partizánske zistili policajti alkohol v dychu. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Polícia zastavila vodiča autobusu Iveco, v ktorom sa viezlo 11 ľudí, pre prekročenie rýchlosti v obci o 15 km/h. „Pri kontrole ho podrobili dychovej skúške, ktorá sa skončila s výsledkom 0,41 mg/l, čo predstavuje 0,85 promile alkoholu. Zarážajúce je, že ako profesionálny vodič si sadol za volant pod vplyvom alkoholu v sťažených poveternostných podmienkach, keď bola vozovka zasnežená a namŕzajúca,“ uviedla k prípadu polícia.

Policajti vodiča zadržali a skončil v cele. „Za uvedený skutok mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. O tom, aký trest dostane, rozhodne sudca Okresného súdu v Partizánskom,“ dodala polícia.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články