9.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Neočkovaní Kanaďania nedostanú podporu, ak prídu o prácu

Neočkovaní Kanaďania, ktorí prišli o prácu, nedostanú dávky v nezamestnanosti, priniesol informáciu portál echo24.cz.


Kanaďanom, ktorí prídu o prácu kvôli odmietnutiu nechať sa očkovať, by štát mohol zablokovať prístup k sociálnym dávkam. Uviedla to federálna ministerka verejných služieb Carla Qualtroughová, ktorá má na starosť pomoc nezamestnaným. Podľa nej by sa nezamestnaní odmietači očkovania mohli v takejto situácii bez dávok ocitnúť dovtedy, kým budú obavy o verejné zdravie na prvom mieste, uviedol kanadský server CP24.

Poslanec Ján Krošlák je už ako jeho šéf Matovič. Chcel byť za múdreho, no ukázal akurát svoju neschopnosť. A Slováci si ho za to parádne „vychutnali“


Liberáli, kam patrí aj Qualtroughová, tak pridali nezamestnaným ďalšiu podmienku na získanie podpory, ktorá uvádza, že pomoc nebude poskytnutá pracovníkom, ktorí prišli o prácu z dôvodu, že sa nenechali očkovať proti covidu-19. Pravidlo sa nevzťahuje na ľudí, ktorí majú zdravotnú výnimku.
Podľa ministerky je rozhodnutie čiastočne aj ekonomické. Chce tým zaistiť, aby pracoviská neboli zatvorené kvôli vypuknutiu nákazy, a tiež chce povzbudiť viac spôsobilých Kanaďanov, aby sa očkovali.

V rozhovore pre The Canadian Press Qualtroughová povedala, že pravidlá pravdepodobne zostanú v platnosti, pokiaľ verejné zdravie zostane hlavnou politickou prioritou.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články